AZ2705-1A-120AT
American Zettler
Prodotto No:
AZ2705-1A-120AT
Descrizione:
30A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 277VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 23 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 5.217 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 18 VAC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ2705
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC