AZ942-1AT-24DEF
American Zettler
Prodotto No:
AZ942-1AT-24DEF
Produttore:
American Zettler
Descrizione:
16A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 120°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ942
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC