AZ942-1AW-12DE
American Zettler
Prodotto No:
AZ942-1AW-12DE
Produttore:
American Zettler
Descrizione:
16A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Must Release Voltage 1.2 VDC
Product Status Active
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Coil Insulation Class B
Relay Type General Purpose
Series AZ942
Operate Time 10 ms
Contact Material -
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC