AZ942H-1C-12DETF
American Zettler
Prodotto No:
AZ942H-1C-12DETF
Descrizione:
16A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 12 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 30 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 400 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ942H
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC