AZ943-1AH-18DEF
American Zettler
Prodotto No:
AZ943-1AH-18DEF
Produttore:
American Zettler
Descrizione:
15A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 20 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 900 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ943
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC