AZ943S-1CH-12DF
American Zettler
Prodotto No:
AZ943S-1CH-12DF
Descrizione:
15A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 30 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 400 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ943S
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC