AZ943S-1CH-24DF
American Zettler
Prodotto No:
AZ943S-1CH-24DF
Descrizione:
15A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ943S
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC