AZ9731-1A-24DC4
American Zettler
Prodotto No:
AZ9731-1A-24DC4
Descrizione:
40A AUTOMOTIVE RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series AZ9731
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 15.6 VDC