AZ979-1C-12D
American Zettler
Prodotto No:
AZ979-1C-12D
Descrizione:
80A AUTOMOTIVE RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 30VDC - Max
Termination Style Quick Connect - Multiple Sizes
Contact Rating (Current) 60 A
Coil Current 133.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 90 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series AZ979
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 7.8 VDC