AZ9801-1A-12DHE
American Zettler
Prodotto No:
AZ9801-1A-12DHE
Descrizione:
70A AUTOMOTIVE RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 2W
Switching Voltage 50VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - Multiple Sizes
Contact Rating (Current) 70 A
Coil Current 166.7 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 72 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series AZ9801
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC
Release Time 7 ms
Must Operate Voltage 7.2 VDC