AZ9801-1A-24D
American Zettler
Prodotto No:
AZ9801-1A-24D
Descrizione:
70A AUTOMOTIVE RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 50VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - Multiple Sizes
Contact Rating (Current) 70 A
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series AZ9801
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Release Time 7 ms
Must Operate Voltage 14.4 VDC