AZ983-1A-24DE
American Zettler
Prodotto No:
AZ983-1A-24DE
Descrizione:
80A AUTOMOTIVE RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 80 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 320 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series AZ983
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 15.6 VDC