Casa / Automotive Relays / AZ9861-1A-24DC4R1
minImg
AZ9861-1A-24DC4R1
American Zettler
Prodotto No:
AZ9861-1A-24DC4R1
Produttore:
American Zettler
Descrizione:
40A AUTOMOTIVE RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 40VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series AZ9861
Operate Time 6 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Release Time 3 ms
Must Operate Voltage 14.4 VDC