Casa / Automotive Relays / AZ9861-1C-24DC4R1
minImg
AZ9861-1C-24DC4R1
American Zettler
Prodotto No:
AZ9861-1C-24DC4R1
Descrizione:
40A AUTOMOTIVE RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 40VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Release Time 3 ms
Must Operate Voltage 14.4 VDC