Casa / Automotive Relays / AZ988-1CT-12DC1R
minImg
AZ988-1CT-12DC1R
American Zettler
Prodotto No:
AZ988-1CT-12DC1R
Descrizione:
30A AUTOMOTIVE RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 27VDC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 133.3 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 90 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series AZ988
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 7.2 VDC