AZSR190T-1A-12DL
American Zettler
Prodotto No:
AZSR190T-1A-12DL
Produttore:
American Zettler
Descrizione:
100A POWER RELAY
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 800VAC - Max
Contact Rating (Current) 100 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 160 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 75 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZSR190
Operate Time 40 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC