EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B41896C7477M000
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.368
$1.368
10
$1.08015
$10.8015
50
$0.93594
$46.797
100
$0.809875
$80.9875
500
$0.611895
$305.9475
1000
$0.539914
$539.914
2500
$0.503918
$1259.795
5000
$0.485925
$2429.625
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 7000 Hrs @ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 323mOhm @ 120Hz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | B41896 |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.82 A @ 100 kHz |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 55 mOhms |