Casa / Diode Arrays / BAS40-05W,115
minImg
BAS40-05W,115
NXP Semiconductors
Prodotto No:
BAS40-05W,115
Produttore:
NXP Semiconductors
Pacchetto:
SOT-323
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NEXPERIA BAS40-05W - RECTIFIER D
In magazzino : 294000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 40 V
Series -
Package / Case SC-70, SOT-323
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 120mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)