Casa / Diode Arrays / BAS40-06T-7-F-36
minImg
BAS40-06T-7-F-36
Diodes Incorporated
Prodotto No:
BAS40-06T-7-F-36
Pacchetto:
SOT-523
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT523
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 30 V
Series -
Package / Case SOT-523
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA (DC)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C