Casa / Diode Arrays / BAS70-04Q-13-F
minImg
BAS70-04Q-13-F
Diodes Incorporated
Prodotto No:
BAS70-04Q-13-F
Pacchetto:
SOT-23-3
Descrizione:
SCHOTTKY DIODE SOT23 T&R 10K
Guida per l'utente
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C