Casa / Diode Arrays / BAS7007WE6327BTSA1
minImg
BAS7007WE6327BTSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
BAS7007WE6327BTSA1
Pacchetto:
PG-SOT343-4-1
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT343
Guida per l'utente
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 100 ps
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-SOT343-4-1
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V
Series -
Package / Case SC-82A, SOT-343
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)