Casa / Diode Arrays / BAS70DW-04Q-7-F
minImg
BAS70DW-04Q-7-F
Diodes Incorporated
Prodotto No:
BAS70DW-04Q-7-F
Pacchetto:
SOT-363
Descrizione:
SCHOTTKY DIODE SOT363 T&R 3K
Guida per l'utente
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 5 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-363
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C