Casa / Diode Arrays / BAV70UE6359HTMA1
minImg
BAV70UE6359HTMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
BAV70UE6359HTMA1
Pacchetto:
PG-SC74-6
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE SW 80V 100MA SC74
Guida per l'utente
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 4 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package PG-SC74-6
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 70 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-74, SOT-457
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 100 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)