Casa / TRIACs / BCR10CM-16LH#BH0
minImg
BCR10CM-16LH#BH0
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
BCR10CM-16LH#BH0
Pacchetto:
TO-220ABA
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
TRIAC 800V 10A TO220
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220ABA
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr Renesas Electronics America Inc
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
Base Product Number BCR10
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A @ 60Hz