Casa / TRIACs / BCR16CM-16LH#BH0
minImg
BCR16CM-16LH#BH0
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
BCR16CM-16LH#BH0
Descrizione:
TRIAC 800V 16A TO220
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Supplier Device Package TO-220ABA
Voltage - Off State 800 V
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Base Product Number BCR16
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A @ 60Hz