Casa / TRIACs / BCR16PM-16LH-1#C0A
minImg
BCR16PM-16LH-1#C0A
Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
BCR16PM-16LH-1#C0A
Pacchetto:
TO-220F
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
TRIAC 800V 16A
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Mfr Renesas Electronics America Inc
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A @ 60Hz