BCV27/S500R
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
BCV27/S500R
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
TO-236AB
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
BCV27 - NPN Darlington transisto
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition -
Current - Collector (Ic) (Max) 500 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 1V @ 100µA, 100mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 30 V
Supplier Device Package TO-236AB
Series Automotive, AEC-Q101
Transistor Type NPN - Darlington
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA
Package Bulk
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 20000 @ 100mA, 5V