BIDW20N60T
Bourns Inc.
Prodotto No:
BIDW20N60T
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
TO-247
Descrizione:
IGBT 600V 20A TRENCH TO-247N
In magazzino : 4200
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 20A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 33.7 ns
Switching Energy 1mJ (on), 300µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 40 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 19ns/48ns
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 60 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 20A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 52 nC
Power - Max 192 W