BIDW30N60T
Bourns Inc.
Prodotto No:
BIDW30N60T
Descrizione:
IGBT 600V 30A TRENCH TO-247
In magazzino : 2404
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 40 ns
Switching Energy 1.85mJ (on), 450µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 30ns/67ns
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.65V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 76 nC
Power - Max 230 W