BIDW50N65T
Bourns Inc.
Prodotto No:
BIDW50N65T
Descrizione:
IGBT 650V 50A TRENCH TO-247-3L
In magazzino : 2953
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 37.5 ns
Switching Energy 3mJ (on), 1.1mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 37ns/125ns
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 150 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 123 nC
Power - Max 416 W