Casa / Fuseholders / BK/1A5018-10
minImg
BK/1A5018-10
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/1A5018-10
Descrizione:
FUSE CLIP CARTRIDGE 500V 15A PCB
Termination Style PC Pin
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish Tin
Mounting Type Through Hole
Orientation Horizontal
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.197" Dia (5mm)
Series 1AXXXX
For Use With/Related Products 5mm Dia Fuses
Voltage 500V