Casa / Fuses / BK/ABC-18-R
minImg
BK/ABC-18-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/ABC-18-R
Descrizione:
FUSE CERAMIC 18A 250VAC 3AB 3AG
In magazzino : 753
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 400
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.00465 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 18 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series ABC
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V