Casa / Fuses / BK-ADC-25-R
minImg
BK-ADC-25-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK-ADC-25-R
Descrizione:
FUSE CERM 25A 500VAC 500VDC 3AB
In magazzino : 500
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Melting I²t 125
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0046 Ohms
Color -
Approval Agency cURus, UL
Current Rating (Amps) 25 A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.252" Dia x 1.252" L (6.40mm x 31.80mm)
Product Status Active
Series ADC
Voltage Rating - DC 500 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 500 V