Casa / Fuses / BK-ADC-V2-20-R
minImg
BK-ADC-V2-20-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK-ADC-V2-20-R
Descrizione:
FUSE CERM 20A 500VAC 500VDC 3AB
In magazzino : 500
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Melting I²t 88
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0055 Ohms
Color -
Approval Agency cURus, UL
Current Rating (Amps) 20 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 30kA AC, 20kA DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.268" Dia x 1.291" L (6.81mm x 32.79mm)
Product Status Active
Series ADC
Voltage Rating - DC 500 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 500 V