Casa / Fuses / BK/AGC-12-R
minImg
BK/AGC-12-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/AGC-12-R
Descrizione:
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG
In magazzino : 4594
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 696.96
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.006 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 12 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 32 V