Casa / Fuses / BK/AGC-14-R
minImg
BK/AGC-14-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/AGC-14-R
Descrizione:
FUSE GLASS 14A 32VAC 3AB 3AG
In magazzino : 13
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 776.16
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.005 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 14 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 32 V