Casa / Fuses / BK/AGC-175/1000
minImg
BK/AGC-175/1000
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/AGC-175/1000
Descrizione:
FUSE GLASS 175MA 250VAC 3AB 3AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 175 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series AGC
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V