Casa / Fuses / BK/AGC-V-15
minImg
BK/AGC-V-15
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/AGC-V-15
Descrizione:
FUSE GLASS 15A 32VAC 3AB 3AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 807.75
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.005 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Product Status Active
Series AGC
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 32 V