BK-AHCA-V-20-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK-AHCA-V-20-R
Descrizione:
FUSE 3AB AXIAL 500V 20A AUTO
In magazzino : 100
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0047 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 20A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 20kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Product Status Active
Series AHCA
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 500 VAC