Casa / Fuses / BK/AHCA-V-30-R
minImg
BK/AHCA-V-30-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/AHCA-V-30-R
Descrizione:
FUSE CER 30A 600VAC 500VDC 100PK
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 20kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Active
Series *
Voltage Rating - DC 500 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 600 V