BK-AHCFA-18-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK-AHCFA-18-R
Descrizione:
FUSE 3AB 500V 18A AUTO
In magazzino : 100
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Electrical, Industrial
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.005 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 18A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Active
Series AHCFA
Voltage Rating - DC 500 VDC
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 500 VAC