Casa / Fuses / BK-AMG-150-L
minImg
BK-AMG-150-L
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK-AMG-150-L
Descrizione:
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Response Time -
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 150 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.150" L x 0.606" W x 0.354" H (29.20mm x 15.40mm x 9.00mm)
Product Status Active
Series AMG
Voltage Rating - DC 32 V