Casa / Fuses / BK-ATC-10M
minImg
BK-ATC-10M
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
BK-ATC-10M
Descrizione:
FUSE AUTO 10A 32VDC BLADE ATO
Guida per l'utente
Operating Temperature -60°C ~ 110°C
Response Time Fast Blow
Color Red
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.748" L x 0.197" W x 1.236" H (19.00mm x 5.00mm x 31.40mm)
Product Status Active
Series ATC®
Voltage Rating - DC 32 V