Casa / Fuses / BK/C515-800-R
minImg
BK/C515-800-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/C515-800-R
Descrizione:
FUSE GLASS 800MA 250VAC 2AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 10.544
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.23 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.598" L (5.50mm x 15.20mm)
Product Status Active
Series C515
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V