Casa / Fuses / BK/C515S-3.5-R
minImg
BK/C515S-3.5-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/C515S-3.5-R
Descrizione:
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 2AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 149.279
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.028 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 3.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.598" L (5.50mm x 15.20mm)
Product Status Active
Series C515
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 125 V