Casa / Fuses / BK/C519-1.6A
minImg
BK/C519-1.6A
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/C519-1.6A
Descrizione:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 2AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 31.156
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.09 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Series C519
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Voltage Rating - AC 250 V