Casa / Fuses / BK/EFF-500MA
minImg
BK/EFF-500MA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/EFF-500MA
Descrizione:
FUSE BRD MNT 500MA 250VAC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.15
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.19 Ohms
Color -
Approval Agency SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.329" Dia x 0.303" H (8.35mm x 7.70mm)
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V