BK-F03B-20A
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
BK-F03B-20A
Descrizione:
MILITARY MIL-F-15160/03
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 20A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)