Casa / Fuses / BK/GDA-V-315MA
minImg
BK/GDA-V-315MA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/GDA-V-315MA
Descrizione:
FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 0.01
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 3.3 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UL
Current Rating (Amps) 315 mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Product Status Active
Series GDA
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V