Casa / Fuses / BK/GDB-400MA
minImg
BK/GDB-400MA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
BK/GDB-400MA
Descrizione:
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 0.18
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 2 Ohms
Color -
Approval Agency UL, VDE
Current Rating (Amps) 400 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series GDB
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V